Danijos naujienos

Lietuvių krepšinio ekipa Danijoje iškovojo dar vieną pergalę

Antrajame etape besivaržantys lietuvių krepšininkai tęsia pergalingą žygį. Nepralaimėjusi nė vienų antrojo etapo varžybų ekipa didžiuojasi pirmąja – antrąja pogrupio vieta.

Šį kartą krepšininkai susitiko su stipriąja ,,AGF” ekipa ir laimėję varžybas sulaukė saldaus revanšo.

Vos rungtynėms prasidėjus ekipos parodė, kad kova bus permaininga ir įtempta. Pirmąją atkarpą 5-0 be atsako sužaidė svečiai iš Aarhus miesto. Po pirmo šalto dušo lietuvaičiai atsakė 6-0 ir nuo šio momento ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis. Ekipos keitėsi sėkmingais išpuoliais, tad rezultatas šokinėjo ir kas lyderiauja pasakyti buvo neįmanoma. Kėlinys baigėsi rezultatu 22-19 ,,Bjerringbro BK” naudai.

Antrasis kėlinys buvo ne mažiau permainingas nei pirmasis. Toks žaidimas pareikalavo daug susikaupimo ir energijos iš abiejų komandų. Laiminti komanda vėl keitėsi daugybę kartų ir nei viena ekipa nesugebėjo pakankamai atitrūkti. Įtemptą kėlinį vainikavo puikus Andriaus Čybo tritaškis paskutiniąją kėlinio sekundę, „Bjerringbro BK“ leidęs ilgąją pertrauką pasitikti turint 1 taško persvarą. Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 38-37.

Po pertraukos grįžusios komandos parodė, kad žaidimas gali būti dar permainingesnis ir nei viena komanda nelinkusi pasiduoti. Bjerringbro komanda lyg ant sparnų sužaidė pirmąsias penkias minutes, įmesdami 13 taškų, varžovams leisdami pelnyti vos vieną tašką . Tokia atkarpa ekipai leido išsiveržti į priekį. Tačiau tai neišmušė patyrusių ,,AGF” komandos iš vėžių ir sekančias 5 minutes jie atsakė 9-2 atkarpa. Nors kėlinys leido lietuvaičiams išsiveržti į priekį, pergalė garantuota nebuvo.

Ketvirtasis ir lemiamas kėlinys prasidėjo svečių bandymu kovoti iki galo, tad lietuviams taip pat teko pasistengti. Svečiams sužaidus kiek sėkmingesnę atkarpą ir išlyginus rezultatą, paskutinės minutės buvo įtemptoms abiems komandoms. „AGF“ komanda bandė naudoti baudų strategiją ir paskutiniąją minutę varžovams leido mesti net 9 baudas. Ši Aarhus komandos strategija nepasiteisino ir leido namų arenoje nepralaimintiems lietuviams džiaugtis pergale. Varžybos baigėsi rezultatu 76-72.

,, Kaip treneris labai džiaugiuosi pergale, kadangi neturėjome keletos labai svarbių žaidėjų. Kadangi keli žaidėjai negalėjo rungtyniauti, tai ekipai teko šiek tiek mobilizuotis ir pasitempti. Iš trenerio pusės buvau gana ramus ir tikėjau ekipos galimybe iškovoti pergale, tad beliko įtikinti žaidėjus ir eiti kovoti.” – varžybų įspūdžiais dalinosi komandos treneris Benas Armolaitis. – ,,Varžovus pažįstame puikiai, nes kovojame prieš juos jau ne pirmi metai ir žinome, kad jie stiprūs, bet įveikiami namų arenoje. Komanda nevykdė keletos susitarimų ir tas trukdė tvirčiau įtvirtinti apčiuopiamą persvarą, bandžiau žaidėjams vis kartoti, kiek smulkmenos yra svarbios šiose rungtynėse ir matant galutinį rezultatą galiu tik padėkoti komandai už paliktą energiją ir kovingumą.”

Rezultatyviausiu varžybų žaidėju tapo A.Čybas, pelnęs 20 taškų. R.Urbonas pelnė 18, A. Runcis 16, M.Ryla 9, A. Irom ir L.Verbickas po 6 , I.Bernotas ir M.Grušauskas po 2 taškus. A.Vinikas ir K.Arnašius taškų nepelnė.

Pasak komandos trenerio, lietuvių komanda tiki savo jėgomis būti sezono lyderiais.

,,Didžiausias nerimas prieš artėjančias rungtynes, kad turime kiek nestabilų žaidimą ir momentais nekaip sekasi su baudų metimais, kas kainuoja lengvus taškus. Jeigu esame viena geriausiai besiginančių ekipų, tai su puolimu turime kur pasitempti. Manau turint laiko ir dar 5 rungtynes iki reguliaraus sezono pabaigos, sugebėsime ištaisyti minimalias spragas ir toliau kovosime dėl pirmųjų vietų.” – sako B. Armolaitis.

Sekančias lietuvių komandos varžybas kviečiame stebėti Odensėje.
Daugiau informacijos apie renginį rasite ,,Facebook”.