Norvegijos naujienos

Pjongčango olimpinių žaidynių medalių įskaitoje nugalėjo Norvegija

Pjongčange (Pietų Korėja) pasibaigusių 23-iųjų žiemos olimpinių žaidynių medalių įskaitoje nugalėjo Norvegijos komanda. Norvegai iškovojo 14 aukso, 14 sidabro ir 11 bronzos medalių.

Norvegija taip pat yra daugiausiai medalių iškovojusi šalis. Antrąją vietą užėmė Vokietija (14 aukso, 10 sidabro ir 7 bronzos).

Po pergalingai pasibaigusių vyrų keturviečių bobslėjų varžybų sekmadienį vokiečiai buvo tapę medalių įskaitos lyderiais, bet 37-erių metų Norvegijos slidininkės Marit Bjorgen triumfas paskutinėse – 30 km lenktynėse klasikiniu stiliumi – sugrąžino Norvegiją į viršūnę.

Vokietijai triumfą medalių įskaitoje galėjo padovanoti ledo ritulininkai, bet vyrų turnyro finale vokiečiai po pratęsimo 3:4 nusileido Olimpinių atletų iš Rusijos komandai. Trečiąją poziciją užėmė Kanada (11 aukso, 8 sidabro, 10 bronzos), ketvirtąją – JAV (9 aukso, 8 sidabro, 6 bronzos), penktąją – Olandija (8 aukso, 6 sidabro, 6 bronzos).

2014 metų Sočio olimpinių žaidynių medalių įskaitoje nugalėjo Rusija (11 aukso, 9 sidabro, 9 bronzos). Norvegai (11 aukso, 5 sidabro, 10 bronzos) buvo antri, o vokiečiai (8 aukso, 6 sidabro ir 5 bronzos) – šešti.

Šįkart po olimpine vėliava startavusi Rusijos delegacija su 2 aukso, 6 sidabro ir 9 bronzos medaliais užėmė 13-ąją vietą. Lenkija su vienu aukso ir vienu bronzos medaliu užėmė 20-ąją vietą, o vieną bronzos apdovanojimą pelniusi Latvija pasidalino 28-30 vietas su Kazachstanu ir Lichtenšteinu. Olimpinius medalius iškovojo 30 šalių sportininkai (aukso – 22). Pjongčango olimpinėse žaidynėse iš viso išdalinti 102 medalių komplektai.

Medalių įskaitos lyderiai (vieta, šalis, aukso, sidabro, bronzos, iš viso).