Danijos naujienos

Sezono debiutas: Danijos lietuvių krepšinio ekipa

Lietuvių krepšinio atstovai Danijoje, „Bjerringbro BK“ komanda trečiadienio rungtynėse, Danijos federacijos taurės pirmąjame etape pripažino „Skovbakken Bears 2“ ekipos pranašumą.

Rugsėjo 19 dieną Bjerringbro gimnazijoje vykusiose rungtynėse Lietuvių komanda varžovams nusileido vos aštuoniais taškais, žaidimas baigėsi rezultatu 69 – 77. Lietuviškajai komandai teko rimtas iššūkis jau pirmosiose sezono rungtynėse, kai po burtų traukimo paaiškėjo, jog komandai teks susidurti su ,,Skovbakken bears” – pirmojo diviziono komanda, priklausančia stipriausiam Danijos krepšinio klubui ,,Bakken Bears”.

,, Komandai rungtynės buvo didžiulis iššūkis, nelabai įsivaizdavome kokio varžovo tikėtis. Manau su jauduliu susitvarkėm gan neblogai ir pradžioje viskas sekėsi gan neblogai. Rungtynių metu jautėme pasiruošimo trūkumą, kuris išryškėjo po ilgosios pertraukos” – įspūdžiais dalinasi vyriausiasis treneris Benas Armolaitis.

Varžybos abejoms komandoms prasidėjo nervingai, tačiau apsikeitus sėkmingais puolimais intriga išliko iki pat ilgosios pertraukos, kai po antrojo kėlinio nežymiai pirmavo svečių komanda, surinkusi 36 taškus. Namų komanda antrojo kėlinio pabaigoje turėjo 32 taškus.

Po pertraukos ,,Bjerringbro BK” komandos puolimas susilpnėjo, tuo pasinaudoję varžovai išsiveržė į  priekį, vienu metu pasiekdami dvidešimties taškų persvarą, tačiau lietuvių ekipa ėmė aršiai kautis dėl pergalės.

Ketvirtajame kėlinyje lietuvaičiai atotrūkį sumažino iki vos 3 taškų persvaros, tad paskutinės minutės buvo intensyvios tiek svečiams tiek namų komandai, vis dėl to ,,Skovbakken Bears” iškovojo pergalę žengdami į antrąjį etapą.

Paklaustas, ar varžybos komandai padėjo tobulėti, treneris atsakė:

,, Manau trūko tarpusavio supratimo, priimami sprendimai buvo skuboti, dėl to varžovai išsiveržė į priekį. Galima pasidžiaugti tuo, jog lietuvišku užsidegimu ir vienybe sugebėjome grąžinti intrigą varžybų pabaigoje. Kaip treneris pamačiau didžiausius trūkumus ir kur reikia įdėti daugiausiai darbo, patikrinau naujokus ir jų galimybes. Sezonas dar tik prasideda, tad laukia nemažai iššūkių”.

„Bjerrinngbro BK“ žaidėjų pelnyti taškai:
R.Urbonas 12 taškų, L.Verbickas 11, K.Kasbaras ir M.Ryla po 10, R.Vosylius 7, M.Grušauskas
6, A.Vinikas 5, D.Pocius ir L.Einikis po 4. M.Bražas, V.Jokubasukas ir D.Jonaitis taškų
nepelnė.

,  Šiais metais Bjerringbro BK stengiamės parosyti kaip visų Danijoje esančių tautiečių komandą. Norime, kad lietuviai galėtų mėgautis krepšiniu, lankytųsi mūsų varžybose ir tikimės palaikymo. Kadangi nuo šių metų keliausime po Daniją šiek tiek daugiau, norime, kad komandą aplankytų kuo daugiau sirgalių ne tik Aarhus mieste, ar namų varžybose, bet ir kituose miestuose” – lietuvius į artėjančius renginius kviečia treneris –  ,, Turime naujai suformuotą komandą, kuri žais aukštesniame divizione nei pernai– tad sunku kažko tikėtis iš pačio žaidimo – dėl to sezono pradžioje labai svarbus kiekvieno aistruolio palaikymas”.

Sekančias ekipos rungtynes Danijos lietuvius kviečiame stebėti Odensėje, H.K Anderseno salėje, Tjørnehaven 175.

Įėjimas į renginį nemokamas, daugian informacijos apie renginį rasite ,,Facebook”.

Liked it? Take a second to support EglėT on Patreon!