Danijos naujienos

Komandas skyrė vos 1 taško persvara: Lietuvių komanda Danijoje sužaidė dar vienas rungtynes

Lietuvių krepšinio komanda Danijoje ,,Bjerringbro BK” sekmadienį susikovė su AUS klubo žaidėjais Rezultatyviose varžybose po permainingos kovos lietuvių atstovaujamas klubas nuo varžovų atsiliko vos vienu tašku. Lietuviams teko pripažinti svečių pranašumą.

,,[Tai] Labai skaudus pralaimėjimas po ilgos pergalių serijos. Turėjome ilgą seriją ir puikią situaciją pakilti į 1 vietą grupėje ir labai apmaudu, kad tuo nepasinaudojome. Visų rungtynių metu daug taktinių ir žaidybinių dalykų tiesiog neveikė. Jeigu stengėmės spaustis – gaudavom metimus iš toli, jeigu bandėm varžovus spausti kiekviename metre – gaudavom sudėtingus metimus per rankas” – apie varžybas kalba komandos treneris B. Armolaitis.

Pirmasis kėlinys prasidėjo rezultatyviais puolimais, tačiau šeimininkai buvo kiek tikslesni ir ketvirčiui įpusėjus ėmė pirmauti 14:6. AUS klubas netruko įsibėgėti ir po sėkmingos trijų tritaškių atkarpos ėmėsi vytis Bjerringbro komandą. Pirmasis ketvirtis baigėsi 27:23 šeimininkų naudai.

Antrąjį kėlinį AUS klubas pradėjo su didesne energija, strategiją pakeitę tiek puldami, tiek gindamiesi. Pasikeitimai sutrikdę Bjerringbro žaidėjus, suteikė daugiau laisvės svečiams, kurie žaidė itin efektyviai ir pirmųjų penkių minučių metu laimėjo atkarpą 4:14. Taikliai metę tritaškius, AUS žaidėjai įgijo pranašumą ir kėlinį laimėjo 17 taškų persvara, esant rezultatui 44:57.

Ilgosios pertraukos metu Bjerringbro vyrams teko išspręsti daug klausimų ir rasti planą sugrįžti į rungtynes. Pirmosios penkios trečiojo kėlinio minutės nebuvo tokios, kokių tikėtasi ir kova buvo apylygė.Vyriausiajam komandos treneriui B. Armolaičiui paprašius minutinės pertraukėlės, žaidimo eiga smarkiai pasikeitė ir šeimininkai laimėjo atkarpą 16:2. Sėkmingai sužaista atkarpa leido panaikinti deficitą ir kėlinį pabaigti rezultatu 64:66.

Ketvirtą kėlinį Bjerringbro pradėjo rezultatyviai. Tai leido pakeisti rezultatą į 72:69, tautiečių naudai. Paskutinio ketvirčio metu abi komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis, taip palaikydami rezultatyvų, bet įtemptą žaidimą. Dvi paskutiniąsias žaidimo minutes švieslentėje sirgaliai matė 84:91 rezultatą. Į paskutinį šturmą pakilę Bjerringbro žaidėjai sugebėjo sumažinti skirtumą iki vieno taško 93:94. Likus žaisti 6,2 sekundės šeimininkai gavo progą persverti rezultatą prie baudų metimo linijos, tačiau abu metimai skriejo pro šalį. Varžovams iškovojus kamuolį, Bjerringbro netruko prasižengti ir pasiuntė AUS žaidėją mesti baudų. Rizika pasiteisino ir abi komandos apsikeitė netaikliais baudų metimais. Likus 2,4 sekundės Bjerringbro žaidėjai dar sugebėjo atkovoti kamuolį ir surengti ataką, tačiau metimas nuo vidurio linijos buvo nesėkmingas ir šeimininkams teko pripažinti AUS klubo pranašumą.

,,Kaip treneris prisiimu visą atsakomybę dėl pralaimėjimo. Padariau keletą neteisingų keitimų, išsimušiau iš psichologinės pusiausvyros, tai persidavė ir komandai. Per ilgąją pertrauką su visa komanda pasikalbėjome ir grįžome į rungtynes visiškai panaikindami skirtumą ir tik poros nesėkmingų epizodų dėka leidome varžovams išsivežti pergalę. “ – Varžybų įspūdžiais dalijasi B. Armolaitis.

Rezultatyviausias varžybų žaidėjas R. Vosylius pelnė 23 taškus. R. Urbonas pelnė 13, A. Runcis 12, D. Memgaudis ir A. N. Irom po 10 taškų, D. Pocius 9, M. Ryla 7, L. Einikis 6 ir K. Kazbaras – 3 taškus.

Nepaisydami nepalankių varžybų rezultatų, ,,Bjerringbro BK” žaidėjai nepraranda vilties kovoti dėl sezono lyderių pozicijų ir laukia Danijos lietuvių palaikymo:

,,Sveikinu varžovus su pergale, kuri jiems buvo reikalinga kaip oras, norint neiškristi į žemesnį divizioną. O mūsų komanda toliau ruošiasi kovoms, kadangi tiesioginiai varžovai irgi netikėtai pralaimėjo. Turime vis dar puikias galimybes kovoti dėl aukščiausių vietų, tad tikimės sulaukti palaikymo iš Vejen miesto ir aplink esančių Vejle ir Kolding miestų”.