Danijos naujienos

Lietuvių krepšinio atstovai Danijoje naujus metus pasitiko neįtikėtina pergale

2019 metus Bjerringbro BK pradėjo pergale prieš grupės lyderius.

Po švenčių pailsėję ir atsigavę lietuviai į aikštelę žengė taip, kaip ir buvo žadėję: su nauju įkvėpimu ir energija. Naujuosius metus Bjerringbro BK komanda pradėjo pergale prieš Vejen krepšinio klubą. Pirmajame ture Vejen klubui nusileidę Bjerringbro krepšininkai pasiekė saldų revanšą prieš grupės lyderius.

Rungtynes greitu tempu pradėję varžovai pirmieji pelnė pirmuosius taškus ir į priekį išsiveržė 5:0. Netrukus lietuviai taip pat pelnė savo pirmuosius taškus ir abi komandos visa pirmąjį kėlinį žaidė apylygiai, neįgaudami didesnės persvaros nei į vieną pusę. Pirmąjį ketvirtį svečiai lietuvių žaidėjams nusileido rezultatu 23:21.

Antrąjį kėlinį varžovai pradėjo kieta gynyba ir neleido pelnyti Bjerringbro klubui taškų. Sužaidę atkarpą 13:4, Vejen klubas išsiveržė ir priekį, tačiau viskas apsivertė antrojoje kėlinio pusėje, Bjerringbro pakeitus gynybos taktiką. ir atsakius 9:4 atkarpa. Ilgąją pertrauką komandos pasitiko rezultatu 36:38.

Trečiojo kėlinio kova buvo apylygė, bet puikų šou surengęs Andrius Čybas, įmetęs tris tritaškius iš eilės, varė varžovus į neviltį. Priešininkai Bjerringbro vyrų atakas stabdė tik pražangomis: iš viso buvo mesta 11 baudų. Nepaisant pasirinktos baudų taktikos, kėlinio rezultatas buvo 23:23. Po trečiojo kėlinio varžybų rezultatas buvo 59: 61 Vejen naudai.

Ketvirtasis kėlinys buvo itin rezultatyvus. Lietuvių kovingumas ir sirgalių palaikymas padėjo iškovoti varžybų pratęsimą. Toliau buvo stengiamasi rizikuoti baudas skiriant L. Einikiui, bet Bjerringbro komandos centro puolėjas puikiai tvarkėsi su užduotimi ir lengvai rinko taškus nuo baudų metimo linijos. Ketvirčio pabaiga buvo itin įtempta: likus 26 sekundėms varžovai persvėrė rezultatą 88:87, tačiau šeiminkai atsakė sėkminga ataka lygindami rezultatą po baudos metimų. Paskutinė ataka priklausė svečiams, kurią jie pabaigė sėkmingai, tačiau jau po rungtynių laiko..

Pratęsimo metu Bjerringbro komanda didesnio pasipriešinimo nesulaukė, nes daugiau jėgų išsaugoję šeimininkai sėkmingai išnaudojo oponentų klaidas puolime. Pabaigoje Vejen klubas dar bandė gelbėtis stabdydami žaidimą pražangomis, tačiau lietuviai šaltakraujiškai tvarkėsi su įtampa ir varžybas laimėjo rezultatu 104:98.

,,Norisi pasidžiaugti pergale ir padėkoti žaidėjams už gerą kovą visas 45 minutes. Tikėjau, kad galime iveikti „Vejen“ ekipą ir žaidėjai, matėsi, kad irgi tuo tiki. Svečiai davė labai sunkią ir daug energijos pareikalavusią kovą, ko buvo tikėtasi jau prieš rungtynes. Žinojome kelias varžovų silpnybes ir bandėme jomis naudotis. Gana neblogai pavyko pristabdyti ir jų lyderius, kuriems apsunkinome metimus.” – varžybų įspūdžiais dalinosi komandos treneris B. Armolaitis.

Rezultatyviausiu žaidėju, įmetęs net 7 tritaškius ir iš viso pelnęs 38 taškus, tapo A. Čybas. Jam talkino A. Runcis ir R. Vosylius, pelnę po 21 tašką. L. Einikis žaidimos metu pelnė 12 taškų, D. Memgaudis pelnė 8, A.N. Irom ir K. Kazbaras pelnė po 2 taškus. M. Ryla ir M. Grušauskas taškų nepelnė.

,,Žinojome, kad sulauksime zoninės gynybos, tai šiek tiek išmušė komandą iš vėžių, bet sugebėjom susitvarkyti su skubėjimu ir nepaleisti rungtynių. Protingas žaidimas ir agresyvi gynyba manau buvo kertiniai akcentai į pergalę. “  – apie varžybų strategiją pasakoja B. Armolaitis – ,,Taip pat komanda vis randa naujų lyderių, kas irgi džiugina. Šį kartą sugebėjome pataikyti fantastinius metimus, kas galbūt yra namų arenos stiprybė. Einame teisinga linkme, esame susikaupę, dirbame komandinio krepšinio linkme ir tikimės sulaukti vis daugiau palaikymo prie jau turimų nuostabių sirgalių”.

Ateinančias varžybas komanda kviečia stebėti Aarhuse sausio 19 – ąją.

Daugiau naujienų apie komandą ir ateinančias varžybas galite rasti Bjerringbro BK puslapyje.

Liked it? Take a second to support EglėT on Patreon!