Danijos naujienos

Rio 2016 – sėkmingiausios iki šiol olimpinės žaidynės Danijai

Rio pasipylė Danijos atletų pergalės. Likus trims dienoms iki olimpinių žaidynių pabaigos, nedidelės šalies įskaitoje jau yra 13 medalių.

Ketvirtadienį Danija sulaukė istorinio sidabro medalio, kurį 400 metrų bėgime su kliūtimis iškovojo Sara Slott Petersen. Dar prieš startą šis pasirodymas buvo istorinis: S. S. Petersen yra pirmoji Danijos bėgikė, olimpinėse žaidynėse patekusi į finalą. Atletė pasiekė savo asmeninį rekordą (53.55), ją aplenkė tik JAV sportininkė Dalilah Muhammad.

„Jaučiuosi taip, tarsi būčiau laimėjusi auksą. Tai yra visiška fantastika”, – po istorinio pasirodymo džiaugėsi S. S. Petersen.

Danijos olimpinės delegacijos vadovas Mortenas Rodtwittas neslėpė džiaugsmo ir entuziazmo dėl šio sidabro medalio: „Manau, ta pergalė – nuostabus Danijos sporto istorijos puslapis. Ji įrodo, kad mes nusipelnėme to lygmens, kuriame atsidūrėme. Manau, daugelį jaunų žmonių įkvėpė Saros pasirodymas.

S. S. Petersen sidabras – ne vienintelė priežastis M. Rodtwittui švęsti. Pasibaigus ketvirtadieniui, Danija jau turėjo 13 medalių ir viršijo savo nusistatytą tikslą – buvo tikimasi dešimties medalių. Tai pirmas kartas po 1948-ųjų Londono olimpiados, kai Danijos delegacija viršijo jai keltus tikslus.

„Tiesiog fantastiška dabar būti Rio. Bet aš esu įsitikinęs, kad sulauksime dar daugiau medalių. Tai geriausios olimpinės žaidynės Danijai, tokių dar nėra buvę. Turime tuo mėgautis. Tai nepakartojama patirtis ne tik mums, bet ir tiems, kurie stebi sportininkų pasirodymus Danijoje”, – džiaugsmo neslėpė M. Rodtwittas.

Iš viso ketvirtadienį Danijos sportininkai iškovojo keturis medalius. Be S. S. Petersen sidabro, sidabro medaliais taip pat džiaugėsi badmintono duetas Christinna Pedersen ir Kamilla Rytter, Emma Aastrand Jørgensen laimėjo sidabrą 500 metrų moterų vienviečių baidarių irklavime, taip pat iškovota bronza moterų buriavimo „49er FX“ klasėje.

Iš viso Danijos sportininkai iškovojo vieną aukso, šešis sidabro ir šešis bronzos medalius.