Danijos naujienos

Bjerringbo krepšinio komanda tampa sezono lyderiais

Po ramaus vasario ir mėnesio pertraukos lietuviškoji Bjerringbro krepšinio komanda vėl skuba į aikštelę. Šį sekmadienį komanda susitiko su amžinu varžovu – AGF ekipa iš Aarhus. Rungtynės buvo ypatingai svarbios – jų metu buvo aiškinamasi kuri komanda pirmaus reguliaraus sezono lentelėje. Bjerringbro ir AGF jau buvo sužaidę dvejas rungtynes tarpusavyje ir pasidalino po pergalę. Šios rungtynės nusprendė pranašumą lentelėje.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylyge kova. Abiems komandoms rimtai nusiteikus, gynyba buvo itin kieta. Tai lėmė nerezultatyvią kėlinio pradžią (7:6). Vis dėl to kėliniui įpusėjus Bjerringbro pralaužė ledus puolime ir susikrovė 5 taškų persvarą, kėlinį baigdami rezultatu 19:14.

Antrojo kėlinio metu įtampa neatslūgo ir komandos keitėsi kietomis pražangomis ir atvirai reiškiamomis emocijomis. Žaidimas nebuvo gražus sirgalių akims, komandos toliau žaidė ne itin rezultatyviai, palikdamos aiškintis rungtynių baigtį antroje varžybų pusėje. Kėlinį šįkart laimėjo AGF, rezultatu 18:17, bet Bjerringbro išlaikė persvarą ir ilgąją pertrauką pasitiko rezultatu 36:32.

Antrąją rungtynių dalį lietuviai pradėjo itin aktyviai ir rezultatyviai, greitindami žaidimo tempą ir susikraudami dešimties taškų pranašumą pirmas penkias žaidimo minutes. Bjerringbro, turintys ūgio pranašumą, varžovus vertė atlikti chaotiškus metimus iš tolo. Kėlinį lietuvių komanda laimėjo 21:15 taip susikurdami saugų pranašumą prieš lemiamą ketvirtį. Varžybų rezultatas po trečiojo kėlinio buvo 57:47.

Ketvirtą kėlinį Bjerringbro vėl pradėjo aktyviu žaidimu ir vienu metu susikrovė net 17-os taškų persvarą, po kurios leido sau atsipalaiduoti. Sužaidę pusę kėlinio, aikštelės šeimininkai palaikė solidžią persvarą, tačiau AGF kilo į lemiamą šturmą, taikydami spaudimą ir didindami žaidimo tempą. Svečių spurtas buvo sustabdytas AGF komandai skirtumą sumažinus iki keturių taškų. Bjerringbro žaidėjai buvo priversti susiimti ir po bandymo užtikrinti pergalę, varžybas laimėjo rezultatu 82:73.

Rezultatyviausiai žaidė D. Pogis pelnęs 21 tašką. R. Vosylius pelnė 19, A. Čybas 17, M. Ryla 9, L. Einikis ir J. Galdikas po 6, D. Pocius 2, D. Bžozovskis ir K. Kazbaras po 1 tašką, M. Bražas ir M. Roga taškų nepelnė.

Tai buvo 9-oji iš eilės Bjerringbro komandos pergalė ir likus vos dviems etapams lietuvių klubas yra pirmas turnyrinėje lentelėje. Jiems iš paskos seka AGF klubas, turintys vienu pralaimėjimu daugiau ir nusileisdami tarpusavio pranašumu Bjerringbro vyrams.

Sekančios rungtynės bus žaidžiamos ateinantį sekmadienį, kovo 8 – ąją, 16:00 prieš Hjørring Basket – LIUF išvykoje į Hjørring.

Liked it? Take a second to support EglėT on Patreon!