Danijos naujienos

,,Bjerringbro BK”: Dvi pergalės per savaitę – lengva užduotis.

Jau šį šeštadieni lietuvių laukia varžybos išvykoje prieš jau kartą nugalėtą „Viby Basket“ komandą. Komandą palaikyti galite Salio 16d 14h Viby Hallen salėje. Negalintys lietuvių palaikyti salėje kviečiami varžybas stebėti tiesiogiai Bjerringbro ,,Facebook” puslapyje. Daugiau naujienų ir informaciją apie artėjančius renginius galite sekti komandos ,,Facebook” puslapyje.

Pirmosios divizijos sezonui Danijoje įsibėgėjant, lietuviškoji „Bjerringbro BK“ krepšinio komanda spėjo sužaisti jau trejas rungtynes ir, po stipraus starto rugsėjį jau gali didžiuotis trimis sezono pergalėmis.  Šiuo metu komanda užima pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje. Praeitą savaitę lietuvių komanda sužaidė dvejas rungtynes: Spalio antrąją išvykoje įveikta „Svendborg 2“ ekipa – 66:51 (16:21, 24:7, 12:11, 14:12), o trečiadienį namų aikštelėje Bjerringbro sutriuškino „Aalborg BK“ komandą – 82:55 (18:23, 30:6, 18:13, 16:13).

Savaitgalį vykęs mačas su „Svendborg 2“ išvykoje prasidėjo sunkiau nei tikėtasi. Kol šeimininkai ganėtinai lengvai rinko taškus, „Bjerringbro BK“ vyrams puolimo mechanizmas kiek strigo ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 16:21. Tačiau antrajame ketvirtyje lietuviai žaidė kur kas solidžiau už savo varžovus. Sustiprėjusi Bjerringbro gynyba lėmė ir žymiai geresnį puolimą, o viena greita ataka baigėsi ir L. Lučinsko tritaškiu, kuris leido iki ilgosios pertraukos susikrauti įtikinamą persvarą – 40:28. Antroje varžybų dalyje abejose aikštelės pusėse vyravo gynybinis krepšinis, kuris buvo palankesnis Bjerringbro komandai ir neleido „Svendborg 2“ ekipai surengti jokio svaresnio spurto ar net pagalvoti apie pergalę. Po trečiojo kėlinio švieslentė toliau rodė  lietuviams palankų rezultatą– 52:39. Ketvirtajame varžybų ketvirtyje vaizdas pernelyg nepakito ir Bjerringbro pergalė buvo švenčiama gana solidžiu skirtumu – 66:51.

Rezultatyviausiai šeštadienį sužaidė komandos naujokas Laurynas Lučinskas, pelnęs 24 taškus, Andrius Čybas pridėjo 14, Rimanto Vosyliaus sąskaitoje 11 taškų, Daivaras Pocius surinko 8, Aurimas Čybas 5, Benas Nakutis ir Paulius Tupė po 2, Laimonas Einikis taškais nepasižymėjo.

Na, o trečiadienio rungtynių  su „Aalborg BK“ ekipa pradžia, kaip jau tampa įprasta, klostėsi ne pagal lietuvių planą. Po keletos abejotinų teisėjų sprendimų Bjerringbro kiek kiek pasimetę leido svečiams iš Aalborgo spurtuoti 4:17. Galiausiai, minutės pertraukėlės metu atvikvėpę  „Bjerringbro BK“ vyrai ėmė demonstruoti kur kas brandesnį krepšinį bei iki kėlinio pabaigos atsilikimą sušvelnino – kėlinys baigėsi rezultatu 18:23. O štai antrasis ketvirtis tapo kertiniu visai mačo eigai. Po keletos netaiklių metimų ant savęs pyktelėjęs komandos vedlys D. Gvezdauskas elitinio snaiperio sugebėjimus pademonstravo smeigdamas tris tritaškius paeiliui, taip užkurdamas prasidėjusią lietuviškojo klubo puolimo fiestą. Svečių klubui sunkiai sekėsi rasti sprendimų stabdant lietuvių tritaškių salves, ne ką geriau veikė ir varžovų puolimas. Tai nulėmė, jog „Bjerringbro BK“ kėlinį laimėjo triuškinamu rezultatu 30:6, o švieslentė signalizavo per pirmuosius du ketvirčius lietuvių  susikrautą solidų pranašumą – 48:29. Kaip parodė antroji varžybų dalis, „Aalborg BK“ ekipa taip ir nebesugebėjo atsigauti po patirto nokauto. Lietuviai, kad ir šiek tiek sumažinę apsukas, tačiau toliau sėkmingai rinko taškus bei demonstruodami solidžią gynybą per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius tik padidino turimą pranašumą. Pergalė prieš vienus turnyro favoritų buvo švenčiama netikėtai dideliu taškų skirtumu – 82:55.

Šįkart komandoje geriausiai pasirodė Darius Gvezdauskas, pelnęs 28 taškus bei pataikęs net aštuonis tritaškius. Jam geriausiai talkino Andrius Čybas, surinkęs 10 taškų, po 9 taškus pelnė Rimantas Vosylius bei Laurynas Lučinskas. Laimonas Einikis pridėjo 7, Benas Nakutis bei Marius Ryla po 6 taškus. Daivaro Pociaus sąskaitoje 4 taškai, Pauliaus Tupės 3, o Aurimas Čybas nepasižymėjo.

Šiemet komandą papildė du naujokai: prie klubo prisijungė ilgametis Nacionalinės krepšinio lygos „NKL“ žaidėjas 28-erių metų 201 cm ūgio puolėjas Laurynas Lučinskas, kuris praėjusį sezoną pradėjo Šilalės „Lūšis“ komandoje,o baigė Palangos „Kuršiai“. Pernai „NKL“ pelnydavo po 8,1 taško atkovodavo po 4 kamuolius rinkdavo po 7,4 naudingumo balus. Geriausią sezoną L. Lučinskas sužaidė 18/19 metų sezone pelnydamas po 10,3 taško atkovodavęs po 5,3 kamuolio ir rinkdamas po 13,2 naudingumo balo.

Antras komandos naujokas – puolėjas Paulius Tupė. 28-metų, 193 cm ūgio, baigęs V. Chomičiaus krepšinio mokyklą Klaipėdoje bei rungtyniavęs Anglijos krepšinio lygose.

„Bjerringbro BK“ ieško dar vieno aukštaūgio po krepšiu, todėl neatmeta galimybės papildyti komandą. Norintys išbandyti save gali susisiekti su komanda „Facebook“ puslapyje. Šį sezoną komandos sudėtis atrodo štai taip: