Danijos naujienos

,,Bjerringbro BK” naują sezoną pradeda revanšu

Lietuviškasis „Bjerringbro BK“ krepšinio klubas istorine pergale pradėjo pirmosios divizijos kovas Danijoje. Lietuviai įtampos bei emocijų kupinoje dvikovoje nugalėjo vienus turnyro favoritų, Viby pirmąją komandą, rezultatu 66:61 (15:21, 18:12, 13:15, 20:13).

Tai yra pirmoji „Bjerringbro BK“ pergalė Danijos pirmajame divizione klubo istorijoje. Primename, kad pernai dėl Covid-19 apriborijimų vos po vienerių sužaistų rungtynių krepšinio sezonas Danijoje buvo nutrauktas. Tąkart Bjerringbro taip pat kovėsi prieš „Viby 1“ klubą, tačiau dėl lietuviams itin prastai susiklosčiusios ketvirtojo kėlinio pabaigos, pergalė išslydo iš rankų. Tad šio sezono pergalė tapo dar saldesnė, su revanšo poskoniu.

Po metų pertraukos rungtynių pradžioje lietuviams sunkiai sekėsi apšilti ir, kol Bjerringbro komanda sunkiai rezgė atakas, varžovai spurtavo 0-7. Galiausiai spurtą nutraukė bei pirmuosius šio sezono „Bjerringbro BK“ komandos taškus tolimu dvitaškiu pelnė D. Gvezdauskas. Nesiliovę aršiai gintis „Viby 1“ krepšininkai vis užkirsdavo kelią lietuviams sėkmingai išpildyti metimus, bet individualaus meistriškumo pagalba užbaigiamos atakos palaikė intrigą ir leido Bjerringbro neprarasti ryžto. Aikštelės šeimininkams vis pavykdavo atrasti spragų lietuvių gynyboje bei išlaikyti dar kėlinio pradžioje įgautą pranašumą. Po pirmų dešimties žaidimo minučių švieslentė rodė šešių taškų skirtumą Viby komandos naudai – 15:21.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui, „Bjerringbro BK“ žaidėjai pasirodė kur kas solidžiau – sustiprėjus gynybai, pagyvėjo ir Bjerringbro puolimas, o tai galiausiai leido varžybas perimti į lietuvių komandos rankas. Visgi persvaros tai negarantavo ir po pirmųjų dviejų kėlinių vyravo lygus rezultatas– 33:33.

Po ilgosios pertraukos į aikštelę sugrįžę žaidėjai žaidė nerezultatyviai – nei vienai komandų nepavykdavo įgyti apčiuopiamos persvaros. Taip visas kėlinys ėjo taškas į tašką, o jį tritaškiu užbaigę „Viby 1“ krepšininkai į lemiamą ketvirtį žengė turėdami dviejų taškų pranašumą – 46:48

Paskutinįjį kėlinį Bjerrinbgbro komanda ėmė žaisti su nauju užsidegimu. Komandai sekėsi tiek puolimas, tiek gynyba, o tai leido susikrauti aštuonių taškų persvarą vos kėliniui įpusėjus. Nors „Viby 1“ krepšininkai dar bandė kabintis pergalės ir pasinaudoję keliomis Bjerringbro klaidomis buvo sušvelninę rezultatą, visgi pavyko išvengti praeito sezono „dejavu“ ir šįkart „Bjerringbro BK“ vyrai iškovojo istorinę pergalę rezultatu – 66:61.

Komanda dėkoja visiems palaikyti susirinkusiems Danijos lietuviams ir laukia dar audringesnio palaikymo spalio 2d. išvykos dvikovoje su „Svendborg BC“.

Daugiau informacijos apie ,,Bjerringbro BK” ir ateinančias rungtynes galite rasti komandos ,,Facebook ” puslapyje..

Liked it? Take a second to support EglėT on Patreon!