Danijos naujienos

,,Bjerringbro BK” patyrė skaudų pralaimėjimą prieš ,,Vejen BK”

Lietuviškasis „Bjerringbro BK“ krepšinio klubas naujuosius 2022-uosius metus pradėjo trijomis pergalėmis iš eilės. Vis dėl to, pergalių serijai nebuvo lemta užsitęsti, kadangi sausio pabaigoje teko pajusti ir pralaimėjimo kartėlį. Vasario pradžioje lietuviai namuose įveikė „Svendborg 2“ ekipą – 83:73 (23:15, 12:14, 26:28, 22:16) bei išvykoje gana lengvai palaužė „Odense BK“ komandą – 53:85 (15:24, 20:14, 6:22, 12:25). Atkakliausios dvikovos vyko su „Vejen“ ekipa, kur namuose rezultatu – 90:86 (18:14, 24:19, 25:26, 23:27) Bjerringbro varžovus įveikė, tačiau jau sekantį savaitgalį, po atkaklios kovos, minimaliu skirtumu „Bjerringbro BK“ patyrė skaudžią nesėkmę – 70:69 (15:14, 26:18, 15:19, 14:18).
Sausį vykusi kova su „Svendborg 2“ ekipa prasidėjo lietuvių spurtu – 11:2. Persvarą pavyko išlaikyti viso kėlinio metu ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatas buvo 23:15. Antrajame kėlinyje lietuvių komandai kiek sunkiau sekėsi rinkti taškus, tačiau nesisekė ir varžovams. Tai Bjerringbro komandai leido išlaikyti turėtą pranašumą ir po pirmosios rungtynių dalies švieslentė rodė 35:29.
Sugrįžę po ilgosios pertraukos „Bjerringbro BK“ vyrai surengė spurtą, po kurio skirtumas tarp komandų išaugo jau iki keturiolikos taškų – 47:33. Visgi, varžovai nebuvo linkę taip greitai nuleisti rankų ir trečiajam ketvirčiui einant į pabaigą skirtumas tarp komandų buvo ištirpęs iki dvejų taškų – 55:53. Galiausiai kėlinys baigėsi rezultatu 61:57. Lemiamas ketvirtis prasidėjo dviem lietuvių tritaškiais, kurie padrąsino lietuvius sublizgėti tiek puolime, tiek gynyboje bei neužtruko nuslopinti varžovų viltis iškovoti pergalę. Kėliniui einant į pabaigą „Bjerringbro BK“ krepšininkai jau turėjo susikrovę penkiolikos taškų pranašumą – 83:68. Visgi, paskutinėmis akimirkomis svečiai dar kiek sušvelnino galutinį rungtynių rezultatą, jau užtikrinusį devintą lietuvių pergalę šiame sezone – 83:73.
Rezultatyviausiai „Bjerringbro BK“ gretose rungtyniavo Laurynas Lučinskas surinkęs 25 taškus. Andrius Čybas pelnė 20 taškų, Beno Nakučio sąskaitoje 16 taškų. Laimonas Einikis pridėjo 9, Marius Ryla 5, o Daivaras Pocius ir Aurimas Čybas po 4 taškus.

Rungtynėse prieš „Odense BK“ ekipą, Bjerringbro vos per keletą pirmųjų mačo minučių sugebėjo susikrauti dviženklį pranašumą – 12:2. Įpusėjus kėliniui lietuvių persvara buvo dar labiau išaugusi, tačiau pirmojo ketvirčio pabaigoje kiek sėkmingiau puolime sužaidę varžovai sumažino atsilikimą bei pirmąsias dešimt rungtynių minučių baigė atsilikdami vienženkliais taškais – 24:15.
Po pirmojo ketvirčio gerą bangą pajutę „Odense BK“ krepšininkai, antrojo kėlinio pradžioje toliau tirpdė atsilikimą. Tačiau Lauryno Lučinsko vedami “Bjerringbro BK” krepšininkai pajėgė atlaikyti varžovų šturmą ir po pirmosios rungtynių dalies vis dar turėjo trijų taškų pranašumą — 38:35. Kiek netikėtai, pajėgaus pasipriešinimo iš varžovų sulaukusi “Bjerringbro BK” ekipa po ilgosios pertraukos surimtėjo, surengė spurtą 11:0 ir nebesižvalgė atgal. Žaidimas klostėsi gerai ne tik puolime: lietuvių sprendimas naudoti aikštės gynybą pasiteisino, kadangi varžovai per kėlinį sugebėjo pelnyti viso labo šešis taškus. Ketvirtis baigėsi rezultatu — 60:41. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, “Bjerringbro BK” toliau didino atotrūkį ir iškovojo užtikrintą pergalę — 85:53!
Ir vėl rezultatyviausias buvo fenomenaliai rungtyniavęs Laurynas Lučinskas, kuris pelnė 29 taškus. Rimantas Vosylius pelnė 17, Aurimas Čybas pridėjo 13 taškų. Marius Ryla 9, Andrius Čybas 8, Paulius Tupė 4, Mantas Pocys 3, o Laimonas Einikis pasižymėjo 2 taškais bei 11 atkovotų kamuolių.

Susitikimas namų aikštelėje su “Vejen BK” ekipa nuo pat mačo pradžios parodė, jog šis varžovas jau yra didesnio pajėgumo. Rungtynės prasidėjo gana sunkiai abejoms ekipoms, lietuviai greitai pelnė 5 taškus, tačiau tuomet puolimas sustojo ir įpusėjus kėliniui rezultatas tebuvo 7:7. Visgi kiek sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą “Bjerringbro BK” krepšininkai įgavo keturių taškų pranašumą — 18:14. Antrajame ketvirtyje Bjerringbro puolimas vėl įgavo pagreitį: per pirmas keletą minučių taškų skirtumas išaugo iki dešimties taškų — 28:18. Visgi varžovai sugebėdavo atrasti spragų lietuvių gynyboje ir taip neleido skirtumui dar labiau išaugti. Ilgąją pertrauką pasitinkant “Bjerringbro BK” pirmavo devyniais taškais: 42:33. Antrąją rungtynių dalį jie ir vėl pradėjo spurtu, kuris leido skirtumą padidinti jau iki šešiolikos taškų — 51:35. Visgi varžovai dar nesiruošė sudėti ginklų ir likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos iš lietuvių persvaros buvo likę septyni taškai — 60:53. Per likusį laiką skirtumas pernelyg nepakito ir į lemiamą ketvirtį “Bjerringbro BK” žengė būdami aštuoniais taškais priekyje — 67:59. Kaip ir visuose kėliniuose prieš tai, taip ir paskutiniąsias dešimt minučių lietuviai pradėjo didindami pranašumą. Keturias atakas iš eilės sėkmingai užbaigę “Bjerringbro BK” vyrai skirtumą pakėlė iki rekordinių, aštuoniolikos taškų — 77:59. Tačiau “Vejen BK” krepšininkai toliau demonstravo charakterį, net ir po tokio nokdauno, visvien kabinosi į rungtynes. Lietuvių puolimas ėmė strigti, o varžovams jis klostėsi vis geriau. Iki kėlinio vidurio “Bjerringbro BK” pralaimėjo atkarpą 1:10, o skirtumas tarp komandų ir vėl tapo vienženklis — 78:69. Po Dariaus Gvezdausko tritaškio lietuvių puolimas vėl kiek atsigavo, tačiau stabdyti varžovus gynyboje sekėsi vis sunkiau. Visgi likus kiek daugiau, nei minutei iki rungtynių pabaigos mūsiškiai tebeturėjo devynių taškų pranašumą — 89:80. Tuo metu iniciatyvos ėmėsi pagrindinis varžovų atakų organizatorius, kuris tris atakas iš eilės užbaigė sėkmingai ir savo komandos deficitą sumažino vos iki trijų taškų — 89:86. Visgi laiko liko kiek mažiau, nei 10 sekundžių, tad “Vejen BK” krepšininkai dar mėgino griebtis šiaudo naudodami taktines pražangas, tačiau Amdrius Čybas pataikė baudą ir taip panaikino visą likusią intrigą. “Bjerringbro BK” laimėjo mačą — 90:86!
Rezultatyviausias Bjerringbro gretose buvo Darius Gvezdauskas, surinkęs 23 taškus bei pataikęs net septynis tritaškius. Rimantas Vosylius bei Laurynas Lučinskas pelnė po 21 tašką. Aurimas Čybas surinko 13 taškų bei atkovojo 15 atšokusių kamuolių. Andrius Čybas pelnė 8, Daivaras Pocius 4, o Marius Ryla bei Paulius Tupė taškais nepasižymėjo. O čia sužinosite, kaip kreiptis dėl vizos į Lenkiją.

Dvikova išvykoje prieš tą pačią “Vejen BK” ekipą ir vėl prasidėjo itin nerezultatyviai. Abejoms komandoms stringant puolime, nei vienai ekipai nepavyko susikrauti apčiuopiamo pranašumo. Pirmasis kėlinys baigėsi lietuviam atsiliekant minimaliu skirtumu — 15:14. Antrąjį ketvirtį “Bjerringbro BK” vyrai pradėjo spurtu 8:0 ir iškart ėmė pirmauti septyniais taškais — 15:22. Rodėsi puolimas įgauna pagreitį, bet lietuviams nespėjus įsibėgėti, varžovai pelnė dvylika taškų be atsako bei įgavo penkių taškų pranašumą — 27:22. Daugiau nei keturias minutes trukusį Vejen ekipos spurtą nutraukė Beno Nakučio dvitaškis, tačiau reikalai puolime ir toliau klostėsi sunkiai, o kėlinys užbaigtas turint devynių taškų deficitą — 41:32. Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštelėje pernelyg nepakito. Lietuviai vis stengėsi panaikinti atotrūkį, tačiau į sėkmingas lietuvių atkarpas varžovai atsakydavo savomis. Visgi kėliniui einant į pabaigą, po Rimanto Vosyliaus dvitaškio, komandas skyrė vos du taškai — 51:49. Galiausiai kėliniui pasibaigus, “Bjerringbro BK” atsilikinėjo penkiais taškais — 56:51. Lemiamas ketvirtis prasidėjo kiek sėkmingesne lietuvių atkarpa, po Laimono Einikio taiklaus dvitaškio, skirtumas ištirpo iki minimalaus rezultato: 59:58. Kova vyko taškas į tašką, tačiau “Bjerringbro BK” vis nepavykdavo įsiveržti į priekį. Kol galiausiai, likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, po dviejų paeiliui puolime atkovotų kamuolių lietuviai smeigė tritaškį taip pagaliau išsiverždami į priekį — 68:69. Tai netruko ilgai, kadangi jau kitoje atakoje nepavykus apsiginti be pražangos, o varžovui pataikius vieną iš dviejų baudos metimų, rezultatas tapo lygus — 69:69. Iki žaidimo pabaigos likus 17 sekundžių, “Bjerringbro BK” turėjo prabangą rengti lemiamą ataką. Deja, įvykiams susiklosčius ne lietuvių naudai, prasiveržimo metu užsidirbta pražanga puolime suteikė šansą varžovams per likusias šešias sekundes nuspręsti rungtynių baigtį. Visgi tai nebuvo vienintelis “Bjerringbro BK” ekipai įvykis. Matydami, jog turimų komandinių pražangų kiekis dar neviršija leistinų keturių, lietuviai nusprendė bauduoti, taip sudegindami dalį likusio laiko bei sustabdydami varžovų ataką. Pasirodo, segretoriate įsivėlė eilinė klaida, o lietuvių ekipa kėlinyje prasižengė jau šeštąjį kartą. Tai varžovams suteikė galimybę mesti du baudos metimus. Šis sprendimas sulaukė didelio “Bjerringbro BK” krepšininkų pasipiktinimo ir buvo svarstoma mačo visai nebaigti. Visgi, trenerio Andriaus Čybo skatinami, lietuviai grįžo pratęsti rungtynių, o varžovų pramestas baudos metimas, teikė vilčių, jog dar niekas nebaigta. Deja, antras baudos metimas buvo tikslus ir varžovai įsiveržė į priekį — 70:69. “Bjerringbro BK” per likusias pusantros sekundės dar sugebėjo susikurti gana neblogą situaciją metimui, bet šūvis aidint sirenai skriejo pro šalį. Galutinis rezultatas — 70:69, skelbė apie trečią “Bjerringbro BK” pralaimėjimą sezone.
Šįkart, pagrindiniu komandos puolimo varikliu tapo Rimantas Vosylius, pelnęs 15 taškų. Laurynas Lučinskas bei Benas Nakutis surinko po 12. Laimonas Einikis, Andrius ir Aurimas Čybai pridėjo po 9 taškus. Marius Ryla 3, o Daivaras Pocius taškais nepasižymėjo.

Lietuviškasis krepšinio klubas po pertraukos sugrįžta ant parketo ir jau šį šeštadienį, kovo 5 d. 14:30 h, išvykos varžybose susitiks su vietos „Svendborg 2“ ekipa. Rungtynės vyks Svendborgo sporto centre, adresu: Ryttervej 70, 5700 Svendborg. Laukiame audringo palaikymo, o neturintiems galimybės rungtynes stebėti arenoje, primename, jog mačas bus transliuojamas oficialiame komandos ,,Facebook” puslapyje.

Liked it? Take a second to support EglėT on Patreon!