Danijos naujienos

,,Bjerringbro BK”: trys žaidėjai aikštelėje ir pergalę lėmęs dvitaškis

Praeitą savaitę lietuviškasis „Bjerringbro BK“ klubas išgyveno tikrą nuotaikų audrą. Dvejas rungtynes per savaitę sužaidusi lietuvių komanda, mače su „Viby 1“ krepšininkais patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą – 83:85, tačiau savaitės bėgyje atsitiesė, išvykos rungtynėse prieš „Aalborg BK“ ekipą pasiekę pergalę, lyg tol dar neregėtu stiliumi – 92:91 (24:23, 19:12, 25:25, 24:31).

Trečiadienio mačas su „Viby 1“ ekipa iškart nežadėjo nieko gero. Traumų išretinti bei dėl nepavydėtinų oro sąlygų į rungtynes vėlavę „Bjerringbro BK“ krepšininkai mačą pradėjo trimis tritaškiais paeiliui bei atkarpa – 9:3, tačiau tai ir tebuvo vienintelis teigiamas akcentas, kadangi varžovai greitai perėmė kontrolę į savas rankas ir pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu – 18:26.

Antrajame kėlinyje vaizdas tarp komandų kiek labiau susilygino, bet pernelyg sumažinti deficito Bjerringbro žaidėjams nepavyko ir po pirmosios rungtynių dalies Viby komanda turėjo septynių taškų pranašumą – 41:48.

Antroji rungtynių dalis lietuviams klostėsi kiek palankiau, Dariaus Gvezdausko vedama „Bjerringbro BK“ ekipa trečiajame ketvirtyje pajėgė atotrūkį tarp komandų sumažinti iki vieno metimo – 65:67.

Lemiamas ketvirtis virto tikru nervų išbandymu, kai kėlinio pradžioje spurtą 8:0 surengę Bjerringbro žaidėjai, rodėsi, jau ėmė artėti prie dar vienos pergalės. Visgi šįkart ir varžovai parodė charakterį bei netruko rezultatą vėl persverti. Iki pat rungtynių pabaigos jautėsi įtampa, kol galiausiai paskutiniąją susitikimo minutę įtampa pasiekė epogėjų. Realizavus vieną iš dviejų baudos metimų, likus žaisti kiek daugiau nei pusei minutės, lietuvių komanda įgavo vieno taško pranašumą. Kitoje aikštelės pusėje lietuviams pavyko sustabdyti pirminį varžovų išpuolį, kai bloku buvo nugesintas pavojingas svečių prasiveržimas, visgi pratęsus ataką vienas iš „Viby 1“ lyderių smeigė tolimą dvitaškį su pražanga, taip „Bjerringbro BK“ pasmerkdamas pirmajam sezono pralaimėjimui. Galutinis rungtynių rezultatas – 83:85. Deja nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net ir aštuoniolika pataikytų tritaškių.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo Darius Gvezdauskas, pataikęs aštuonis tritaškius bei surinkęs 35 taškus. Aurimas Čybas pelnė 17 taškų, Laimonas Einikis 12, Andrius Čybas 11. Benas Nakutis ir Marius Ryla surinko atitinkamai 5 bei 3 taškus, o Mantas Pocys taškais nepasižymėjo.

Varžybos su Aalborg BK

Savaitgalio rungtynėse prieš „Aalborg BK“ ekipą, ,,Bjerringbro BK” žaidėjai vėl žaidė nepilna sudėtimi, tačiau mačo pradžia nieko blogo nelinkėjo. „Bjerringbro BK“ startavo greitu atotrūkiu nuo varžovų 11:2. Vis dėl to skirtumas tarp komandų netruko išgaruoti ir, kėliniui pasibaigus, lietuviai turėjo vos vieno taško pranašumą – 24:23.

Antrajame ketvirtyje vaizdas pernelyg nesikeitė, kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus – 31:31. Tuomet sėkmingiau sužaidę lietuviai laimėjo 12:4 atkarpą ir po pirmųjų dvidešimties žaidimo minučių ėmė pirmauti, kėlinį baigdami rezultatu 43:35.

Trečiasis ketvirtis ėjo lietuvaičiams palankia eiga, skirtumas tarp komandų pernelyg nekito, tačiau kėlinio pabaigoje atsitiko itin nelauktas dalykas: buvo išbauduoti du „Bjerringbro BK“ krepšininkai ir, likus vos dvylikai minučių iki mačo pabaigos, lietuvių aikštelėje liko penkiese, be galimybės atlikti keitimą, nes tiesiog nebeliko žaidėjų. Visgi ketvirtį Bjerringbro baigė išlaikydami tokį pat pranašumą kaip ir kėlinio pabaigoje – 68:60. Tačiau didžiausias iššūkis laukė paskutiniame kėlinyje.

Lemiamame ketvirtyje varžovai vis mažino skirtumą bei kėliniui įpusėjus komandas skyrė vos du taškai – 73:71. Kėliniui besibaigiant Bjerringbro žaidėjai susigrąžino šiokią tokia persvarą – 87:80 ir taip intriga galėjo nebesugrįžti, jei nebūtų užfiksuota Rimanto Vosyliaus pražanga, baigusi ekipos įžaidėjo rungtynes. Po šio epizodo Bjerringbro žaidėjai tiesiog pratrūko, o tai lėmė ir Dariaus Gvezdausko techninę pražangą, baigusią ir jo mačą. Taip „Bjerringbro BK“ liko be dviejų pagrindinių žaidėjų ir paskutines minutes lietuviai liko žaisti trise prieš penkis! Maža to, varžovai metė penkis baudos metimus,iš kurių sugebėjo realizuoti vos vieną Tai lietuvių klubui leido laikytis priekyje turint trijų taškų persvarą – 87:84. Keletą atakų Bjerringbro nepavyko, nei pulti, nei apsiginti ir taip likus žaisti kiek mažiau nei minutę varžovai jau pirmavo – 87:89. Visgi, sėkmė pradėjo lydėti ir lietuvių komandą ir visas rungtynes taikiklio nepajėgęs suderinti Andrius Čybas, smeigė tritaškį kai to reikėjo labiausiai, taip iškovodamas vieno taško pranašumą lietuvių komandai ir grąžindamas tikėjimą, kad Bjerringbro gali iškovoti pergalę.

Deja kitoje aikštelės pusėje nepavyko apsiginti be pražangos, o varžovai realizavo abu baudos metimus, pelnydami taško persvarą – 90:91. Tuomet, nepaisydamas keletos priešaky buvusių varžovų gynybos, Daivaras Pocius atsilošęs smeigė tolimą dvitaškį, taip lietuviams sugrąžindamas pranašumą – 92:91. Varžovai dar turėjo dvidešimt sekundžių savo atsakui, bet niekas iš šeimininkų ekipos nedrįso imtis iniciatyvos, kol galiausiai sudeginę didžiąją laiko dalį atliko netikslų metimą. Visgi kamuolys paliko aikštelę nuo vieno iš „Bjerringbro BK“ krepšininkų, o žaisti liko keturios sekundės. Tačiau išsimetimo iš užribio metu, varžovai atliko kiek netikslų perdavimą ir kamuolį į tvirtas rankas sugriebęs lemiamo dvitaškio autorius Daivaras Pocius, jį tiesiog nusivarė, taip sudegindamas likusias sekundes ir paskelbdamas pradžią neįtikėtinos „Bjerringbro BK“ pergalės šėlsmui. Galutinis rungtynių rezultatas – 92:91.

Šiose rungtynėse buvo pataikyti penkiolika tritaškių, o labiausiai prie to prisidėjo visą savaitę dominavęs Darius Gvezdauskas, šįkart pataikęs septynis tritaškius bei pelnes net 40 taškų. Rimantas Vosylius pataikė penkis tritaškius bei pelnė 26 taškus. Benas Nakutis pridėjo 10 taškų, Aurimas Čybas 6 taškus, mačą užbaigusi trijulė šįkart taškais pasižymėjo mažiausiai. Andrius Čybas pelnė 5, Paulius Tupė 3, o mačo herojus Daivaras Pocius 2 taškus.

Po penkių surinktų pražangų simboliškai likusiai rungtynių daliai trenerio rolę perėmęs Benas Nakutis apibendrino savaitės bėgyje įvykusias rungtynes: „Turėjome tikrai nelengvą savaitę, apmaudu, kad nepavyko iškovoti pergalės prieš „Viby 1“ krepšininkus, kadangi jau dukart šį sezoną įrodėmę prieš juos pranašumą. Nemeluosiu, paslapčia tikėjau, jog galime užbaigti reguliarų sezoną, taip ir nepatyrę pralaimėjimo kartėlio, bet ką jau padarysi, pernelyg neliūdėsime jei sezono pabaigoje ties pralaimėjimų grafa ir tebus šis vienetukas. Kalbant apie dvikovą su „Aalborg BK“ klubu, tiesiog sunku surinkti tinkamus žodžius, nepamenu net ar kada mačiau, jog mačas būtų užbaigiamas žaidžiant trise prieš penkis bei tuo labiau trise likusi ekipa dar ir iškovotų pergalę. Smagiausia, jog turėjau galimybę ir pats prisidėti prie šios išskirtinės pergalės.“ – tokios buvo, pagrindinio „Bjerringbro BK“ ekipos gynybos ramsčio, Beno mintys.

,,Bjerringbro BK” laukia sirgalių palaikymo sekančiose „Bjerringbro BK“ rungtynėse, kurios vyks jau šį sekmadienį (Gruodžio 12d.) 13:30h išvykoje prieš „Skovbakken 2“ komandą, adresu Vejlby Centervej 51, 8240 Risskov.
Daugiau informacijoa apie komandą galite rasti komandos ,,Facebook” puslapyje..

Liked it? Take a second to support EglėT on Patreon!