Danijos naujienos

Danija pergalingai baigė olimpines žaidynes: rankininkai iškovojo auksą

Danija nesiliauja stebinti pasiekimais olimpinėse žaidynėse: paskutinę Rio 2016 dieną Danijos vyrų rankinio rinktinė 28–26 nugalėjo čempionų tiulą gynusius prancūzus ir tapo olimpiados nugalėtoja.

Rezultatas yra puikus dar ir todėl, kad Danija įveikė neįtikėtinai stiprią varžovę: per pastaruosius aštuonerius metus Prancūzijos rankinio rinktinė laimėjo du olimpinius aukso medalius, tris pasaulio ir du Europos čempionų titulus. Tuo tarpu geriausias Danijos rinktinės olimpinis rezultatas iki šiol buvo ketvirtoji vieta 1984-ųjų olimpiadoje. Prieš olimpiadą Danija nebuvo minima tarp favoritų ir geriausiu atveju iš rinktinės buvo tikimasi bronzos medalio.

Kiek anksčiau sekmadienį Vokietija 31–25 nugalėjo Lenkiją ir laimėjo bronzą.

Po šios pergalės Danija gali džiaugtis 15 Rio 2016 iškovotų medalių.
14045316_10205937141942233_1769250008_o

Dar prieš savaitgalį Danijos olimpinės delegacijos vadovas džiaugėsi, kad šios olimpinės žaidynės Danijai yra vienos geriausių iš visų iki tol buvusių. „Tai nepakartojama patirtis ne tik mums, bet ir tiems, kurie stebi sportininkų pasirodymus Danijoje“, – sakė Mortenas Rodtwittas.

Bendroje medalių įskaitoje Danija užima 28 vietą ir viena pozicija lenkia Švediją.

Parengta pagal thelocal.dk ir „The Copenhagen Post”.

Liked it? Take a second to support Inga Kazakevičiūtė on Patreon!